خانه / وبلاگ / بهترین مکان ها و فضا ها برای استفاده از قالیچه یا پادری

بهترین مکان ها و فضا ها برای استفاده از قالیچه یا پادری

قالیچه‌ها و پادری‌ها، فقط برای پاک کردن کفش‌ها  و جلوگیری از ورود مواد ضاید کف فرش به خانه نیست. اگر آنها بدرستی انتخاب شوندو به کار گرفته شوند ، می‌توانند ترکیبی از رنگ، استیل و ایمنی را به خانه شما بیاورندو حتی زیبایی چشم گیری در فضای استفاد شده خود به وجود بیاورند. در این مطلب برای شما ده مکان یا قسمت که می‌توانند بهترین جا برای قالیچه باشند را برای شما نام خواهیم برد  .

قالیچه 121

۱- ورودی منازل یا ساختمان

اولین چیزی که در هنگام ورود به منزل یا ساختمان به چشم میخورد  ورودی خانه است. بنابراین با استفاده ازیک قالیچه یا پادری مناسب و زیبا می‌توانید تأثیر خوبی در بدو ورود  روی مهمان میگذارد. در واقع این پا دری نه تنها جلوه ای به قسمت ورودی می بخشد بلکه به خوبی میتواند برای تمیز کرد کفش ها هم استفاده شود پادری های با جنس های ضخیم تر یا پرز بیشتر با بافتی قوی تر برای این قسمت مناسب تر است.قالیچه 56565 قالیچه

 

۲- استفاده از قالی برای راهروی ورودی

اغلب ما  راهروهارا به همان حالت  ساده و معمولی و رغبتی برای تغییر این فضای کوچک نداریم ‌اما فرصتهای زیادی برای طراحی در در این قسمت میتوان در نظر گرفت. و میتواند نمادی از سلیقه و سبک زندگی شما را به نمایش بگذارد . شما  هم می‌توانید بدون پرداخت هزینه‌ای زیاد، با به کار گیری یک قالیچه زیبایی  و چشم اندازی دلپزیر را ایجاد کنید . بهتر است هنگام انتخاب برای قالیچه توجه داشته باشید که طرح و رنگ آن همخوانی لازم را با کف پوش ها ودیوار پوش ها و سایر وسایل را داشته باشد .

 

۳-استفاده از قالیچه برای  اتاق نشیمن

اتاق نشیمن باید فضایی گرم و خوشایند وحس  راحتی و دوستانه ای را منتقل کند به نظر و شما را برای نشستن در این مکان تشویق کند و انرژی مثبتی به شما و سایرن انتقال بدهد . بهتر است که اسباب و اثاثیه بیشتر متمایل به مرکز اتاق نشیمن  چیده شوند تا دور تا دور اتاق. گام بعد انتخاب یک قالی یا قالیچه زیبا است که متناسب با شکل چیدمان اسباب و اثاثیه و همخوانی رنگ وطرح آن با سایر وسایل  باشد. خواهید دید که فضای شما چقدر گرم‌تر و دلنشین‌تر به نظر می‌آید.

قالیچه 2

قالیچه 1

۴-استفاده از قالی برای راهروها

راهروها هم فضا و قسمتی  مناسب برای درخشش قالیچه است دیگری هستند که شما می‌توانید در آنها از قالیچه استفاده کنید. قالیچه‌ای انتخاب کنید که به اندازه طول راهروتان  باشد اما عرض  آن بصورتی باشد که از دو طرف قسمت خالی از قالیچه دیده شود. حتما از یک ترمز فرش مناسب برای جلوگیری از سر خوردن قالیچه استفاده کنید. این کاردیدی بسیار زیبا و خاص به راهروی شما می‌دهد.

 

۵- استفاده از قالی برای پاگردها

استفاده از یک قالیچه در پاگرد اصلی علاوه بر اینکه ، از آسیب دیدن کف پوش  در این محل پر تردد جلوگیری می‌کند، ایمنی شما را فراهم می‌کند.

منبع : دی فرش

 

مطلب پیشنهادی

قالی دستباف

قالی دستباف ایرانی و چالش ها و معضلات پیش روی آن در بازار فرش جهانی

قالی دستباف یکی از هنرهای ایرانی است که در عرصه ی بازار جهانی جایگاه ویژه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *