خانه / وبلاگ / خرید فرش و مواردی که در هنگام خرید بهتر است به آن توجه کنیم

خرید فرش و مواردی که در هنگام خرید بهتر است به آن توجه کنیم

اگر قصد خريد فرش داريد با ما همراه باشید تا نکاتی  را که قبل از خرید فرش باید به آن توجه بیشتری کنیم برای شما شرح دهیم.تا خرید خوبی داشته باشید.

فرش های ماشینی که بیشتر در بازار موجود هستند عبارتند از ۵۰۰، ۷۰۰، ۹۰۰، ۱۰۰۰ و ۱۱۰۰ شانه و با تراکمهای ۱۰۰۰، ۱۲۰۰، ۱۴۰۰، ۱۷۰۰، ۲۰۰۰، ۲۲۵۰، ۲۷۵۰ هستند؛ اگر برای شما  زیبایی فرش اهمیت زیادی دارد باید فرشی که شانه و تراکم بیشتری دارد انتخاب کنید که البته هزینه ی آنها هم بیشتر خواهد بود، ولی اگر می خواهید دوام و ماندگاری بیشتری داشته باشد، فرش های ۵۰۰ شانه با تراکم ۱۲۰۰ یا ۱۰۰۰ مناسب تر وبصرفه تر  هستند. علت دوام کمتر فرش های ۷۰۰ شانه این است که نخ آنها لطیف تر ونارکتر  است البته این کاهش ضخامت خیلی زیاد نیست.

خرید فرش 2

فرش های ماشینی قدیمی قبلا روی کف پوش های مثل سرامیک سر می خوردند ولی امروزه دور تا دور آنها چرم دوخته می شود و این چرم حکم ترمز فرش را دارد و از سر خوردن آن جلوگیری میکند ، بهتر است هنگام خرید به این نکته توجه کنید. در حال حاضر فرش های ترکیه، هند و چین هم در بازار وجود دارد که از نقش گل تا طرح های کوبیسم متنوع در آنها دیده می شود. کیفیت و جنس این فرش ها با فرش های ماشینی ایرانی تا حدود یکی است اما قیمت آن بالاتر از فرش های ایرانی است.پس به دلیل قیمت بالای دلار، خرید آنها چندان به صرفه نیست.  در چین  فرش های دستباف با طرح و نقش بسیار شبیه فرش های ایرانی عرضه میکند. این فرش ها بسیار شبیه فرش های ایرانی هستند که و تشخیص آنها مشکل است، بنابراین حتما با توجه به تفاوت قیمت این فرش ها با فرش ایرانی به این نکته توجه کنید.

خرید فرش 1

برای بافت فرش های ماشینی در ایران  از آکرولیک استفاده می کنند که هم پرز می دهد و هم گاهی حساسیت زاست ولی در کشورهای دیگر از BCF  (بی سی اف ) استفاده می کنند که هم ارزان است و هم حساسیت زا نیست بنابراین اگر دچار حساسیت یا مستعد آن هستید، سراغ خرید فرش ماشینی نروید.

منبع : دی فرش

فرش ایرانی و جلوه های بی نظیر آن در دکوراسیون منزل

فرش دستباف و مراقبت صحیح از آن

 

مطلب پیشنهادی

قالی دستباف

قالی دستباف ایرانی و چالش ها و معضلات پیش روی آن در بازار فرش جهانی

قالی دستباف یکی از هنرهای ایرانی است که در عرصه ی بازار جهانی جایگاه ویژه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *