خانه / وبلاگ / فرش ابریشمی نمادی از هنر و تجمل در دکوراسیون منزل

فرش ابریشمی نمادی از هنر و تجمل در دکوراسیون منزل

انتخاب یک فرش مناسب برای دکوراسیون منزل یکی از مهمترین انتخاب هاست .فرش ها در انواع و ابعاد مختلف با جنس هایی متفاوت  در بازار عرضه می شوند . اما یکی از محبوب ترین نوع فرش که از دیرباز طرفداران خاص خودش را داشته و دارد فرش ابریشمی است .

فرش های ابریشمی به علت زیبایی و ارزشمند بودن در غالب فرش و تابلو فرش در بازار موجود هستند .تابلو فرش های ابریشمی یک هنر ایرانی  و زینت بخش فضای یک خانه ی اصیل محسوب می شود فرش ابریشمی یکی از مناسب ترین  وسایل دکوراسیونی به سبک کلاسیک ایرانی است و جزء وسایل لوکس یک کنزل بشمار می رود .

فرش ابریشمی 22

فرش ابریشم امروزه در خانه هایی با سبک های متفاوت دیده می شود اما سبک مناسبی که همخوانی بیشتر با این کالای لوکس را دارد سبک کلاسیک می باشد هرچند که امروزه در خانه هایی با سبک های مدرن و جدید هم فرش ابریشمی به چشم می خورد اما هماهنگی آن با سایر وسیله ها نیازمند یک طراح داخلی دکوراسیون می باشد.

اما سبک کلاسیک بستری مناسب برای فرش های ابریشمی بوده و هست و به راحتی می توان آن را با سایر وسیله ها ست کرد .همخوانی بالای فرش های ابریشمی با دکوراسیون های کلاسیک تجمل و شکوه را دوچندان می کند .

فرش ابریشمی 11

تفاوت اصلی فرش های ماشینی و فرش های ابریشمی در مواد سازنده آن می باشد الیاف یه کار رفته در فرش های ماشینی  کاملا مصنوعی می باشد .اما الیاف به کار رفته در فرش های ابریشمی طبیعی می باشند .همین موضوع باعث می شود تا استفاده از برخی فرش های ماشینی ایجاد حساسیت برای افراد منزل را به همراه داشته باشد اما فرش های  ابریشمی هیچ گونه حساسیتی ایجاد نخواهند کرد .

فرش های ابریشمی به خاطر لطافت خاصی که در بافت و جنس خود دارند بیشتر برای اتاق نشیمن و اتاق پذیرایی به کار می روند .

منبع : دی فرش 

 

مطلب پیشنهادی

قالی دستباف

قالی دستباف ایرانی و چالش ها و معضلات پیش روی آن در بازار فرش جهانی

قالی دستباف یکی از هنرهای ایرانی است که در عرصه ی بازار جهانی جایگاه ویژه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *