خانه / وبلاگ / فرش ایرانی و جلوه های بی نظیر آن در دکوراسیون منزل

فرش ایرانی و جلوه های بی نظیر آن در دکوراسیون منزل

فرش دستبافت و سنتی ایرانی آنقدر اصالت و زیبایی را در بافت تار و پود خود جای داده است،که نمی تواند از حضور آن ها در دکوراسیون داخلی منزل به سادگی گذشت.

ایرانی 87

اصولا فرش را نمی شود از خانه های ایرانی جدا کرد فرش از دیرباز مهمان بیشتر خانه های اصیل و ایرانی بوده و هست  اما این فرش ها هر قدر هم که زیبا باشند تا بستر مناسبی  برای نمایش زیبایی نداشته باشند نمی تواندزیبایی و شکوه خود را به نمایش بگذارند. امروز می خواهیم به شما نکاتی را برای شما بگوییم که با استفاده از آنها بتوانیدجایگاهی مناسب برای هنر نمایی فرش های سنتی ایرانی تان پیدا کنید.

ایرانی 2

فرش های ایرانی، مخصوصا جاجیمها ،گلیم ها و فرش های عشایری و ایلاتی دارای رنگ های تند پرحرارت و پر از انرژی بخش نظیر قرمز ،نارنجی،سبز یاقوتی و آبی فیروزه ای هستند. در واقع این فرش ها نمایانگر جذابیت رنگ قرمز در فرش هستند. برای تکمیل زیبایی این فرش ها و خودنمایی رنگها بهتر است از مبلمان های چوبی با طرح های مینیمالیست استفاده کنید. هر چه مبل ساده تر باشد فرش زیبایی خود را بیشتر نشان میدهد.

ایرانی 5

اگر میخواهید خانه کوچک شما بزرگتر جلوه کند، کف خانه و دیوار ها را سفید کنید و اجازه دهید روح بخش فضای شما فرشتان باشد  می توانید ببینید که چگونه حضور فرشها با رنگ های گرم و تند، کسالت و یکنواختی فضای سفید را گرفته و به آن روح و انرژی مضاعف بخشیده است.

ایرانی 9

پارکت ها هم محیط و بستر مناسبی برای گلیم و فرش های ایرانی بوجود می آورند. معمولا  پارکت ها دارای رنگ های قهوه ای تیره هستند که به راحتی با رنگ قرمز فرش های ایرانی ست می شوند. پس  اگر کف پارکت دارید روی فرش های ایرانی میتوانید حساب کنید.

ایرانی 0

منبع : دی فرش

فرش دستباف و مراقبت صحیح از آن

دسته بندی فرش و قالی از نظر طرح و نقش

 

مطلب پیشنهادی

قالی دستباف

قالی دستباف ایرانی و چالش ها و معضلات پیش روی آن در بازار فرش جهانی

قالی دستباف یکی از هنرهای ایرانی است که در عرصه ی بازار جهانی جایگاه ویژه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *