قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / وبلاگ / فرش فانتزی

فرش فانتزی

فرش های فانتزی زیبایی  منحصر به فردی را به دکوراسیون داخلی خانه هایمان می بخشد ، شکی نیست، اما باید این را هم بدانیم که هر کدام از فرش ها هم زیبایی خاص خودشان را دارند.

نمی توان گفت که فرشهایی با نقش لچک ترنج زیباتر از فرش هایی با نقش خشتی هستند، یا این که گلیم ها و جاجیم ها بر این نوع فرش ها برتری دارند، این نکته حتی در مقایسه بین فرش های ایرانی و فرش های مدرن و فانتزی هم صدق می کند.

فرش های مدرن یا همان فرش های فانتزی، فرش هایی هستند که در تولید آن ها معمولا از رنگ های شاد و براق و طرح های خاص و مدرن  استفاده می شود و باعث می شود تا جلوه این فرش ها بیشتر شود و زیبایی بیشتری در دکوراسیون داخلی داشته باشند، البته می توانی فرش های فانتزی ای را هم پیدا کرد که دارای رنگ های خنثی باشند، اما عموما در تولید آن ها رنگ هایی مانند قرمز، زرد و سرخابی را بیشتر می بینیم. فرش های فانتزی دارای طرح های ساده تر و خواناتری به نسبت فرش های ایرانی هستند. اشکالی مانند مربع، مستطیل ، دایره و الگوهای چینشی متفاوت از ترکیب این دو هم زیاد در این فرش ها به چشم می خورد. معمولا طرح و نقش های روی این فرش ها با رنگ از یکدیگر تمیز داده می شوند. فرش های مدرن مانند فرش های ایرانی دارای طرح و نقش های مشخصی نیستند و حتی اسم های خاصی هم ندارند و معمولا برای خانه هایی با سبک دکوراسیونی مدرن و معاصر مورد استفاده قرار می گیرند.

فانتزی 1

فانتزی 2

فانتزی 3

فانتزی 5

فانتزی 7

فانتزی 9

فانتزی 10

فانتزی 11

منبع: دی فرش

 طرح ها و نقش های فرش ایران و طبقه بندی صحیح و اصولی آن

خرید فرش و مواردی که در هنگام خرید بهتر است به آن توجه کنیم

فرش ایرانی و جلوه های بی نظیر آن در دکوراسیون منزل

فرش دستباف و مراقبت صحیح از آن

 

 

Save

مطلب پیشنهادی

قالی دستباف

قالی دستباف ایرانی و چالش ها و معضلات پیش روی آن در بازار فرش جهانی

قالی دستباف یکی از هنرهای ایرانی است که در عرصه ی بازار جهانی جایگاه ویژه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *