خانه / وبلاگ / فرش ماشینی فانتزی و ویژگی های این فرش در مقایسه با سایر فرش ها
فرش ماشینی فانتزی 0

فرش ماشینی فانتزی و ویژگی های این فرش در مقایسه با سایر فرش ها

فرش ماشینی فانتزی یکی از محبوب ترین نوع فرش های ماشینی است که امروز مورد توجه بسیاری از افرادی است که قصد خرید فرش ماشینی را دارند خواهد بود .

فرش ماشینی فانتزی 1

ویژگی های فرش ماشینی فانتزی

تولید فرش های ماشینی به دو صورت انجام می شود : بافت های گره ای و پرز های بریده .در ایجاد ظاهر و لطافت هر دو فرش نوع بافت اهمیت زیادی دارد. در  فرش فانتزی از روش  پرز های بریده شده استفاده می شود  که دارای دوام بسیار زیادی هستند و این ویژگی به واسطه ی تراکم پرز ها و تابیدگی محکم نخ ها می باشد.این ویژگی ها باعث می شوند فرش ماشینی ظاهر و کیفیت خود را با دوام بالایی حفظ کند.

فرش ماشینی فانتزی 2

فرش ماشینی فانتزی 4

 

فرش ماشینی فانتزی 6

تفاوت گلیم فرش ماشینی فانتزی

گلیم فرش ها معمولا  ظاهری براق تر نسبت به فرش فانتزی دارند . چون نخ های بلند تری در برش پرزهای گلیم فرش به کار می رود. ولی فرش فانتزی ، ظاهری گره دار و معمولی تری دارد. فرش های فانتزی بسیار راحت تر است و می توان برای اتاق کودک از آن استفاده کرد. گلیم فرش ها را برای اتاق هایی از منزل انتخاب کنید که ظاهر آن برایتان اهمیت زیادی دارد.

فرش ماشینی فانتزی 7

فرش ماشینی فانتزی 8

نحوه ی مراقبت از فرش ماشینی فانتزی

تمامی فرش ها  نیاز به نظافت منظم  و مراقبت دارند . خصوصا اگر این فرش ها در مسیر های پر رفت و آمد قرار گرفته باشند. فرش فانتزی به علت  بافت و ساختار خود بسیار بیش تر  نیاز به  نظافت دارند. بهتر است  فرش فانتزی را با جارو برقی هایی که مکش بالایی دارند تمیز کنید تا تمامی کثیفی های آن از بین برود . . همچنین بهتر است فرش فانتزی  حداقل یک بار در سال  بخارشویی شود تا چربی ها و دیگر کثیفی های جاسازی شده در عمق فرش فانتزی را از بین ببرد. چرا که برخی از آن ها در طول زمان طوری عمقی می شوند که جارو برقی قادر به تمیز کردن آن ها نخواهد بود.

فرش ماشینی فانتزی 9

 

 

 از انواع فرش های ماشینی ما دیدن بفرمایید

فرش ماشینی فانتزی 10 فرش ماشینی فانتزی 11

منبع : دی فرش

مطلب پیشنهادی

قالی دستباف

قالی دستباف ایرانی و چالش ها و معضلات پیش روی آن در بازار فرش جهانی

قالی دستباف یکی از هنرهای ایرانی است که در عرصه ی بازار جهانی جایگاه ویژه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *