خانه / وبلاگ / فرش مناسب برای اتاق ناهار خوری باید چه خصوصیاتی داشته باشد ؟

فرش مناسب برای اتاق ناهار خوری باید چه خصوصیاتی داشته باشد ؟

امروزه در بیشتر خانه ها فرش را فقط به عنوان نمادی از هنر و زیبایی استفاده نمی کنند و استفاده از فرش جنبه های دیگری هم دارد .فرش علاوه بر اینکه زیبایی در دکوراسیون و سبک شما را چندین برابر می کند به عنوان عایقی ار سر و صدا نیر به کار گرفته می شود . همچنین فرش به عنوان عایق سرما در مقابل کف پوش های سرد مثل سرامیک و سنگ استفاده می شود .استفاده از فرش باعث حس آرامش  ودر فصل های سرد و تردد کمتر در قسمت های سرد کف پوش خواهد شد .امروز با شما همراه می شویم تا از یک خرید فرش مناسب برای اتاق ناهار خوری مطالبی را برای شما بازگو کنیم و شاید با دیدن عکس ها بتوانید ایده های خوبی از خرید یک فرش مناسب برای اتاق ناهار خوری شما باشد .

همه ما هنگام انتخاب فرش به راحتی تحت تاثیر زیبایی ها و طرح و نقش فرش قرار می گیریم اما نکات مهمتری هم برای انتخاب یک فرش مناسب برای اتاق ناهار خوری وجود دارد .

ناهار خوری 1

ناهار خوری

اولین نکته ی مهم در انتخاب یک فرش مناسب این است که ابعاد فرش شما به گونه ای باشد که حداقل میز ناهار خوری به صورت کامل روی آن قرار بگیرد .اگر هم ابعاد فرش شما به گونه ای باشد که که صندلی ها هم به صورت کامل همراه با میز روی فرش قرار بگیرند هم حالت بهتری است . اما ایده آل ترین حالت فرش این است که علاوه بر قرار گرفتن کامل ست میز و صندلی به صورت کامل روی فرش ،این فضا هم وجود داشته باشد که هنگام عقب کشیدن صندلی هنوز پایه های فرش هم روی آن قرار گرفته باشد .

ناهار خوری 22

ناهار خوری 88

ناهار خوری 44

نکته ی بعدی در انتخاب فرش مناسب برای اتاق ناهار خوری این است که فرش انتخابی شما از بافتی محکم و مقاوم تشکیل شده باشد تا پایه های سنگین میز و صندلی اسیب کمتری به آن وارد کنند . بهتر است از فرش پشمی برای اتاق ناهار خوری استفاده کنید چون بافت و جنس محکم تری نسبت به فرش های پنبه ای و ابریشمی دارد . البته در بازار فرش هایی از جنس الیاف مصنوعی نیز موجود است این فرش ها قابلیت این را دارند تا به راحتی تمیز شوند و گزینه ای مناسب برای استفاده در اتاق ناهار خوری محسوب می شوند.

 

ناهار خوری 55

ناهار خوری 777

ناهار خوری 77

منبع : دی فرش

خرید فرش ۱۰۰۰ شانه با ارسال رایگان

مطلب پیشنهادی

قالی دستباف

قالی دستباف ایرانی و چالش ها و معضلات پیش روی آن در بازار فرش جهانی

قالی دستباف یکی از هنرهای ایرانی است که در عرصه ی بازار جهانی جایگاه ویژه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *