خانه / وبلاگ / قالی و فرش های ملل مختلف

قالی و فرش های ملل مختلف

قالی و فرش ها كاری بيش از گرم‌كردن كف خانه شما انجام می دهند. آن‌ها نشانه‌هايی فرهنگی هستند. با فرش‌ها می توان از غرب به شرق سفر كرد. در اين مطلب با فرش‌ها و قالی هايی از سراسر دنيا آشنا می شويد كه می توانند به خانه شما رنگ، الگو، و سبكی فرهنگی هديه كنند.طرح دوباره بافته‌شده تركی

می توانيد با  قالی و فرش زيبای تركی خانه خود را رنگی كنيد. نكته جالب توجه در مورد اين قالی و فرش اين است كه از نخ‌های يك قالی قديمی دوباره بافته شده است.قالی از مراكش می آيد. تكه‌های مواد بازيافت‌شده كنار هم جمع شده‌اند تا اين قالی رنگارنگ و انرژی بخش را خلق كنند كه مطمئنا هر خانه‌ای را روشن می بخشد.

قالی متعلق به پورتلند جنوبی

طرح اين قالی متعلق به پرو است و رنگ‌های موجود در آن مانند صورتی، بنفش، و سبز آسمانی مدرن و سرزنده هستند. اين قالی برای يك خانه كوچك بسيار ايده‌آل است.قالی برجسته سرخس ۱۰۰ درصد از پشم و نخ است، از آن فقط همين يك قطعه توليد شده و متعلق به پرو است. تركيبی از رنگ‌های صورتی و نارنجی جلوه ای زیبا به این قالی داده است.

قالی عروسی در مراكش

اين نوع قالی های مراكشی در روز عروسی توسط عروس به خانه داماد برده می شده است. از اين قالی ها امروزه نيز استفاده می كنند كه درخشش و تلالو زيبايی وارد فضا می كند.فرش‌های تولو فرش‌های كركی تركيه‌ای هستند. تنوع رنگ‌ها در آن‌ها فوق‌العاده است؛ فقط يك قطعه از آن‌ها می تواند در اتاق رنگين‌كمان ايجاد كند.

گليم چهل‌تكه

استفاده از گليم‌های چهل‌ تكه تركيه‌ای به فضا هم رنگ می بخشد و هم الگو.درك اين قالی و فرش كمی سخت است. اين قالی تركيبی از رنگ‌های كهربايی و تيره است.استفاده از اين فرش قزاقستانی شيوه‌ای فوق‌العاده برای اضافه‌كردن سبكی جهانی به خانه است. هر فرش در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی توليد شده است، بنابراين شما می توانيد فرشی را انتخاب كنيد كه با خانه شما بيش‌ترين هماهنگی را دارد.فرش پاكستانی بنفش  استفاده از اين فرش در خانه فضايی منحصربه‌فرد خلق می كند.

الگوی انتزاعی موجود در فرش مراكشی حسی آزادانه در خود دارد. اين فرش مانند يك اثر هنری در كف اتاق خواهد درخشيد.اين گليم زيبا متعلق به تركيه و دست‌بافت است. من عاشق پالت نارنجی و بنفش آن هستم.

خواهرم اين قاليچه مراكشی را برای اتاق نشمين خود خريده است. آن‌قدر در اين قاليچه رنگ به كار رفته است كه نمی توان تشخيص داد كه چه مبلمانی با آن هماهنگی دارد. استفاده از مبلمان مشكی برای ايجاد كنتراست پیشنهاد می شود.

فرش تبريز

توجه به جزئيات در اين فرش ايرانيم. اين فرش دارای رنگ‌ها و الگوهای فوق‌العاده زيبایی در خود است. درست است كه قديمی است ولی می تواند در يك فضای مدرن به خوبی جلوه كند.هيچ‌گاه تركيب سياه و سبز زمردی نمی تواند به زيبايی اين فرش پاكستانی شود. در اتاقی با مبلمان سياه، اين فرش هم‌چون ستاره‌ای خواهد درخشيد.

گليم مراكشی

گليم مراكشی آبی متمايل به خاكستری تخيل را زنده می كند. از تركيبی از پنبه و ابريشم ساخته شده است، و آن‌قدر زيبا است كه می توان آن را به ديواری نصب كرد و از وجود آن در خانه لذت برد.اين فرش قرمز روشن متعلق به تركستان شرقی است. موتيف های گل‌دار آن بسیار جذاب است.

قالی و فرش 09

 

قالی و فرش 9

قالی و فرش 6

قالی و فرش 4قالی و فرش 2

قالی و فرش 1
29c1291e0edaab76_3061-w422-h342-b0-p0-eclectic-rugs

 

منبع:دی فرش

عیب های فرش کدامند؟

 

مطلب پیشنهادی

قالی دستباف

قالی دستباف ایرانی و چالش ها و معضلات پیش روی آن در بازار فرش جهانی

قالی دستباف یکی از هنرهای ایرانی است که در عرصه ی بازار جهانی جایگاه ویژه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *