خانه / وبلاگ / قوانین پهن کردن فرش و قالی

قوانین پهن کردن فرش و قالی

قالی پهن کردن هم قانون هایی دارد.قالی در دکوراسیون منزل، به ویژه در منزل ما فارس زبان ها سخن اول را می گوید.

ولی برگزیدن فرش خوب تنها محدود به  مدل آن نیست. باید بفهمیدقالی که می خرید را درچه محلی و به چه طریق پهن کنید.

یکی از قوانین استفاده از فرش  و قالی در خانه این می باشد که به اندازه ای بزرگ باشد تا زیر پایه های مبل، صندلی یا کاناپه قرار بگیرد. یعنی اینکه مبل را روی فرش بگذاریم.اما این قانون همیشه هم جواب نمی دهد و باید روش های مختلف را امتحان کرد.

این قانون را در فضاهای کوچک هم می توانید اجرا کنید و فقط باید ۵۰ سانتی متر را به مثلا ۲۰ سانتی متر کاهش دهید. اتفاقا این طرح در فضاهای کوچک بیشتر خودنمایی می کند.
همه اتاق را با فرش پر نکنید

برای اینکه فضای مدرن تر و شیک تری در اتاق یا پذیرایی داشته باشید باید بین دیوار و فرش فاصله باشد. یعنی فرش باید حداقل چند سانتی متر کوچک تر از متراژ اتاق باشد تا کمی از زمین و کفپوش هم دیده شود.

قالی 5

http://dayfarsh.com/%D9%82%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%86-%D9%BE%D9%87%D9%86-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%82%D8%A7%D9%84%DB%8C/

نحوه پهن کردن فرش
در این عکس می توانید معجزه این ایده را در این اتاق زیبا به وضوح ببینید. قالی کوچک به اتاق جذابیت بیشتری بخشیده است.

قالی2

قالی زیر تختخواب ۳۰ تا ۴۵ سانتی متر بزرگ تر باشد

برای اینکه تخت و اتاق خواب بسیار شیک تر به نظر برسند بهتر است فرشی برای آن انتخاب کنید که از اطراف حدود ۳۰ تا ۴۵ سانتی متر بزرگ تر از اندزه تخت باشد. البته با توجه به اندازه اتاق و تخت می توانید این اندازه را بزرگ تر کنید. اما کمتر از این اندازه به هیچ وجه خوب نیست زیرا باعث می شود تا همه فرش یا قالی زیر تخت برود و اصلا دیده نشود.

البته اگر قالی کوچکی برای اتاق در نظر دارید، بهتر است آن را پایین تخت پهن کنید. قالیچه های کوچک را طوری پهن کنید که از عرض تخت بلندتر باشد.

قالی 1

 فرش زیر ناهارخوری حدود ۶۰ سانتی متر از دو طرف بزرگ تر باشد

فرشی برای زیر میز ناهارخوری انتخاب کنید که از عرض میز و صندلی ها بزرگ تر باشد و از هر طرف دست کم ۶۰ سانتی متر بیرون بزند. به این ترتیب، حتی وقتی صندلی عقب کشیده می شود نیز همه پایه های صندلی ها روی فرش قرار دارند.

 راهروی خانه را با فرش پر کنید

قالی یا فرش باریک و به اصطلاح کناره های زیبایی می توان برای پر کردن راهروهای خانه خریداری کرد. ورودی خانه نیز اگر فضای باریک و راهرو مانند دارد را نیز خوب است با قالی پر کنیم.

 ترکیب فرش ها

هنگام خرید و انتخاب فرش یا قالی برای خانه می توانید به جای یک فرش بزرگ از چندین قالیچه کوچک در کنار هم استفاده کنید. این ایده، نمای زیباتری نیز به فضا می بخشد و می توان چیدمان زیباتری برای اتاق نشیمن داشت.

منبع : دی فرش

بهترین انتخاب فرش برای ورودی منزل شما

فرش فانتزی

مطلب پیشنهادی

قالی دستباف

قالی دستباف ایرانی و چالش ها و معضلات پیش روی آن در بازار فرش جهانی

قالی دستباف یکی از هنرهای ایرانی است که در عرصه ی بازار جهانی جایگاه ویژه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *