خانه / وبلاگ / مزایا و معایب انتخاب فرش یا قالیچه به عنوان کف پوش در دکوراسیون

مزایا و معایب انتخاب فرش یا قالیچه به عنوان کف پوش در دکوراسیون

امروزه در بسیاری از خانه های کوچک یا بزرگ برای پوشاندن کف اتاق خواب ها بیشتر از فرش یا موکت استفاده می شود .فرش ها یا قالیچه ها علاوه بر اینکه پوششی مناسب است این مزیت را هم دارد که جلوه ای زیبا و با شکوه به دکوراسیون خانه و فضای مورد نظر می بخشد و تحولی شگرف در فضای اتاق به وجود می آورد.

این موضوع را به راحتی می توان در خانه های ایرانی لمس کرد.

دکوراسیون 77878

بهتر است برای استفاده از فرش یا قالیچه آنها را به صورت لب تا لب دیوار ها پهن نکنیم و از فرشی استفاده کنیم که از دیوار تا حدودی فاصله لازم را داشته باشد .

دکوراسیون 998

فرش ها و موکت ها بهترین مکان برای تجمع و رشد باکتری ها و میکروب ها می باشندهمچنین به راحتی گرد و غبار را به خود جذب می کنند اما به آسانی قابل رویت نمی باشند و به همین منظور ممکن است دید به دیر تمیز شوند ، همین موضوع باعث رشد و تکثیر بیشتر باکتری ها و میکروب می شود .و به مرور زمان ممکن است باعث ایجاد آلرژی می شود .

دکوراسیون 33

البته قرار دادن فرش در خانه به عنوان یک کف پوش مزیت هایی هم دارد که با هم به شرح آنها می پردازیم :

اولین مزیت انتخاب فرش نسبت به سایر کفپوش ها این است که ، مسلما زیبایی و شکوه بسیاری برای دکوراسیون شما به همراه خواهد داشت .

این موضوع کاملا بسته به انتخاب طرح و رنگ  فرش مورد نظر شما دارد .سبک و بافت فرش از جمله عوامل مهمی است که تاثیر مستقیم بر فضای اطراف خود خواهد گذاشت پس بهتر است فرش انتخابی شما از نظر سبک ، طرح ، بافت ، ابعاد و رنگ همخوانی کافی را با سبک دکوراسیون منزل یا فضای انتخابی شما برای استفاده از فرش را داشته باشد .

بیشتر طراحان برای خانه هایی که دکوراسیون آنها مدرن است از فرش هایی که طرح ترنج دارند استفاده می کنند .در صورتی که شاید شما تصور کنید سبک مدرن سبکی است که در آن بیشتر از خطوط صاف و بدون منحنی استفاده می کنند .اما تجربه در کار دکوراسیون همخوانی و هماهنگی بیشتر فرش هایی با طرح ترنج را نشان داده است .یکی دیگر از مزیت های فرش نسبت به سایر کف پوش هاست .فرش از امنیت بیشتری در مقایسه با سایر کف پوش های سخت را دارد و گزینه مناسب تری برای خانه هایی است که فرزند زیر ۸ سال دارند.

دکوراسیون 1

منبع : دی فرش

قالیچه و گلیم را چگونه در فضای دکوراسیون خارجی جای دهیم ؟

مطلب پیشنهادی

قالی دستباف

قالی دستباف ایرانی و چالش ها و معضلات پیش روی آن در بازار فرش جهانی

قالی دستباف یکی از هنرهای ایرانی است که در عرصه ی بازار جهانی جایگاه ویژه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *