خانه / وبلاگ / نحوه ی ست کردن فرش های مختلف با مبلمان و پرده های منزل

نحوه ی ست کردن فرش های مختلف با مبلمان و پرده های منزل

اگر شما هم جزء افرادی هستید که در ست کردن فرش طرح دار خود با سایر وسیله های منزلتان با مشکل رو به رو شده اید و دغدغه این موضوع را دارید تا وسایلتان با فرش ها هماهنگی کافی را داشته باشد تا انتهای این مطلب ما را یاری کنید.

اگر فرش شما دارای طرح های بزرگ و شلوغ با رنگ های تیره و پرنگ  مثل قرمز ، فیروزه ای و…بهتر است مبل ها و پرده های اتاق نشیمن را طرح دار انتخاب نکنید و از رنگ های ملایم و خنثی برای آنها استفاده کنید تا فضای دکوراسیون شما دچار شلوغی و نامنظمی نشود .

ست کردن 44

پس بهتر است برای مبلمان و پرده ها از رنگهایی مثل کرم ، خاکستری ، بژ ، سفید و کالباسی استفاده کنید ، انتخاب یک پرده ساده حریر بدون طرح یا طرح کم فضا را جذاب و دلنشین تر خواهد کرد .این کار به فرش اجازه خواهد داد تا همخوانی و تعادل کافی با سایر وسایل به کار برده شده در دکوراسیون را پیدا کند .

ست کردن 33

فرش های دیگری هم وجود دارند که متن آنها با رنگ های ملایم و حداقل طرح ممکن طراحی شده این فرش ها عموما مخصوص دکوراسیون هایی با سبک مدرن است و تولید کننده های زیادی ندارد ، یکی از تولید کنندگانه داخلی این دسته از فرش ها فرش های ترکمن و فرش های قشقایی است . البته فرش های ترک تولید کننداصلی این دسته از فرش ها در سراسر جهان می باشند. فرش های شگی هم جزء همین دسته از فرش ها قرار می گیرد .

ست کردن 22

این نوع فرش ها حداکثر با سه رنگ ملایم و یک رنگ متضاد طراحی می شوند اگر فرش شما جزء این دسته از فرش هاست با توجه به فرش اگر رنگ تضاد به کار برده شده در آن بیشتر از ۲۰ درصد نبود شما می توانید با تکیه بر این رنگ  برای پرده ها یا کوسن های روی مبل استفاده کنید و همخوانی و ست کردن فرش را با این راهکار آغاز کنید .

ست کردن 11

منبع : دی فرش 

فرش ابریشمی نمادی از هنر و تجمل در دکوراسیون منزل

مطلب پیشنهادی

قالی دستباف

قالی دستباف ایرانی و چالش ها و معضلات پیش روی آن در بازار فرش جهانی

قالی دستباف یکی از هنرهای ایرانی است که در عرصه ی بازار جهانی جایگاه ویژه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *