خانه / وبلاگ / اتاق های نشیمن کوچک را چگونه با طراحی های زیبا بزرگتر نشان دهیم

اتاق های نشیمن کوچک را چگونه با طراحی های زیبا بزرگتر نشان دهیم

مسئله مهم در اتاق نشیمن این است که , بعضی افراد فکر می کنند که این مکان حتما باید خیلی بزرگ و وسیع باشد . ولی در واقع اینطور نیست اتاق های نشیمن کوچک معمولا فضایی است برای تماشای تلویزیون , نشستن کنار شومینه و معاشرت کردن قرارنیست حتما فضای زیادی مختص این کارها  قرار دهید .

شما با چیدمان صحیح مبلمان , کافی است فضایی برای عبور و مرو از کنار جلومبلی و عسلی ها باز کنید . حال سبک دکوراسیون شما زیاد مهم نیست اما اگر سبک اتاق نشیمن شما سنتی تر باشد بهتر است . در اتاق های نشیمن کوچک خود , حتما یک نقطه کانونی داشته باشید و اثاثیه خود را به شکل منحنی , مثلث یا مربع دور آن بچینید .

تصاویری از اتاق های نشیمن کوچک

اتاق های نشیمن کوچک 1

اتاق های نشیمن کوچک 2

اتاق های نشیمن کوچک 3

اتاق های نشیمن کوچک 4

اگر شومینه را در اتاق نشیمن کوچک خود , نقطه کانونی کرده اید بهتر است یک کاناپه کنار آن بگذارید و با گذاشتن یک میز عسلی در جلوی کاناپه فضایی گرم و صمیمی در خانه خود خلق نمایید . روش دیگر چیدمان می تواند اینگونه باشد که , با قرار دادن دو صندلی در اطراف شومینه و گذاشتن یک میز جلو مبلی بزرگ در جلوی صندلی ها جلوه شیکی در دکوراسیون منزلتان به وجود آورید .

یادتان باشد فاصله صندلی ها و کاناپه نباید به هم خیلی نزدیک باشد چون که هنگام نشستن پاها به هم برخورد می کند . در اتاق نشیمن همیشه سعی کنید که دکور , رنگ و سبک تزیینات با هم همخوانی داشته باشد طوری که دکوراسیون اتاق نشیمن با غذا خوری هماهنگ باشد .

اگر از کاناپه ها به عنوان دیوارهای جدا کننده استفاده می کنید , باید سعی کنید به صورت فشرده کاناپه ها را در کنار یکدیگر قرار دهید و تا جایی که امکان دارد آنها را به شومینه که نقطه کانونی است نزدیک کنید . با انداختن فرش های خاص در ابعاد مختلف جلوی کاناپه چیدمان منحصر به فردی برای اتاق نشیمن خود طراحی کنید .

سعی کنید از وسایل دکوری و مینیاتوری کوچک , میز شیشه ای , آینه و رنگ روشن  برای وسایل و دیوارهای اتاق نشیمن خود استفاده کنید . چرا که هم اتاق ها را بزرگتر نشان می دهد وهم فضای رسمی را به حالت گرم وصمیمی تبدیل می کند . اگر بتوانید از مبل یا کاناپه بدون پشتی , برای نشستن استفاده کنید حس و حال باز در فضا ایجاد کرده اید .

منبع : دی فرش

مطلب پیشنهادی

قالی دستباف

قالی دستباف ایرانی و چالش ها و معضلات پیش روی آن در بازار فرش جهانی

قالی دستباف یکی از هنرهای ایرانی است که در عرصه ی بازار جهانی جایگاه ویژه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *