خانه / وبلاگ / طراحی دکوراسیون داخلی به انواع سبک های روز دنیا و بیان نکات کلیدی آن

طراحی دکوراسیون داخلی به انواع سبک های روز دنیا و بیان نکات کلیدی آن

برای اینکه بتوانیم زیبایی را در فضای خانه تجربه کنیم باید , ارتباطی بین اجزای داخل خانه بیابیم . دراین زمینه سبک ها می توانند اصول و الگوهایی را در اختیار ما بگذارنند تا طراحی دکوراسیون داخلی به شکل زیبایی اجرا شود . در ادامه با ما همراه باشید تا نگاه مختصری به انواع سبک های مدرن , معاصر , سنتی , صنعتی و کلاسیک بیندازیم .

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن , از طراحی های قدیمی فاصله گرفته و از قواعد جدید پیروی می کند . در این سبک , وسایل تزیینی و دکوری کمتر استفاده شده و سادگی مد نظر است . در سبک مدرن , از مبلمان با ظاهر ساده استفاده می شود و رنگ های مورد استفاده در این سبک رنگ های خنثی و طبیعی می باشد در این سبک هیچگاه تقارن بین وسایل وجود ندارد فقط تعادل بین وسایل و رنگ آنها باید باشد .

تصاویری از طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی 1

طراحی دکوراسیون داخلی 2

طراحی دکوراسیون داخلی 3

طراحی دکوراسیون داخلی 4

سبک معاصر , از هیچ سبکی پیروی نمی کند و هیچ قانون خاصی ندارد در عین حال با نگاهی به آینده شکل می گیرد . در سبک معاصر , دکوراسیون به صورت جسورانه چیده می شود و از رنگ های خاص برای وسایل کمک می گیرد . ولی در کل , همه چیز به صورت ساده و ابتدایی در دکوراسیون جا داده می شود . در سبک معاصر , مبلمان با جنس و ظاهری طبیعی در اتاق چیده می شوند و روشن است این طراحی توجه هر بیننده ای رابه خود جلب می کند .

سبک سنتی , راحتی و آرامش را به خانه آورده و هرج و مرج را از فضا دور می کند و فضای دلنشینی برای ما به وجود می آورد . در سبک سنتی , از مبلمان قدیمی که بازسازی شده باشند استفاده می شود چیدمان مبلمان باید به صورت تقارن انجام گیرد و وسایل چوبی پر از طرح و نقش و نگار هستند . رنگ استفاده شده در پارچه مبلمان , فرش و پرده در این سبک به صورت خنثی هستند و زیاد به چشم نمی آیند .

سبک صنعتی , بیشتر برای کارخانه ها , سوله و انبارهای بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد . پس یک طراحی باز و آزاد نیاز است . در این سبک , استفاده از چوب های خشن و آهن فراوان دیده می شود . سبک صنعتی معمولا , احساسات را درگیر می کند چرا که حالتی بی تظاهر و ساده دارد . در این سبک , زیر ساخت ها کاملا نمایان است حتی اسکلت ساختمان هم دیده می شود . در سبک صنعتی وسایل کهنه مورد استفاده قرار می گیرند به طوری که نردبان های قدیمی نقش قفسه را پیدا می کنند .

سبک کلاسیک , از سبک سنتی غربی پیروی می کند و حالتی جذاب و دلپذیر در فضای خانه ایجاد می کند . جنس مبلمان در این سبک حتما باید چوبی و تیره رنگ باشد و چوب های استفاده شده در فضای داخلی باید حتما منبت کاری شده باشند . یکی از اصول این سبک , تقارن است که نظم خاصی به اتاق می بخشد . از پرده های مجلل باید استفاده نمود , جنس پارچه آن نباید خیلی براق باشد و نه خیلی مات باشد . دکورهای استفاده شده در سبک کلاسیک اغلب از جنس چینی , نقره و شیشه می باشد .

منبع : دی فرش

 

مطلب پیشنهادی

قالی دستباف

قالی دستباف ایرانی و چالش ها و معضلات پیش روی آن در بازار فرش جهانی

قالی دستباف یکی از هنرهای ایرانی است که در عرصه ی بازار جهانی جایگاه ویژه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *