خانه / وبلاگ / طریقه شستن فرش ماشینی و راه های خشک کردن این فرش ها

طریقه شستن فرش ماشینی و راه های خشک کردن این فرش ها

طریقه شستن فرش ماشینی به این شکل است که , ابتدا فرش را در محلی شیب دار پهن نمایید و کامل آن را خیس کنید . سپس محلولی از شامپو فرش و آب ولرم تهیه نمایید و در کلیه نقاط فرش با اسفنج بکشید برای آب کشی فرش مطمئن شوید که مواد شوینده به طور کامل از فرش خارج شده است اگر فرش را در سطحی با شیب تند قرار دهید آب آن زود تر خارج می شود و سریع تر خشک می گردد .

بعد از این که طریقه شستن فرش ماشینی را یاد گرفتید بهتر است نکاتی را راجب , خشک کردن این فرش ها به شما یاد آور شویم . از خشک کردن فرش , روی چمن و در آفتاب مستقیم جدا خود داری نمایید . هیچگاه فرش را با حرارت مستقیم بخاری , شومینه و رادیاتور خشک نکنید زیرا به فرش آسیب می رساند .

تصاویری از طریقه شستن فرش ماشینی

طریقه شستن فرش ماشینی 1

طریقه شستن فرش ماشینی 2

طریقه شستن فرش ماشینی 3

طریقه شستن فرش ماشینی 4

اگر قسمتی از فرش شما خیس شده است , آن را با یک حوله تمیز خشک نمایید و سپس آن را با حرارت سشوار دستی از پشت فرش خشک کنید . بعضی از خانم ها به مواد شوینده حساسیت دارند و استفاده از این مواد برایشان دشوار است بهترین راه حل , ریختن نمک در سطح فرش جایی که لکه زده است می باشد این نمک را ۱۲ ساعت روی فرش می گذاریم که بماند سپس با یک اسفنج مرطوب آن را خشک نمایید خواهید دید چه نتیجه غیر منتظره ای به دست خواهد آمد .

برای برق انداختن و درخشان کردن فرش می توانید از , نشاسته  یا سرکه طبیعی استفاده نمایید به طوری که نشاسته را روی فرش بپاشید و یکساعت بگذارید بماند سپس آن را با جاروبرقی تمیز کنید . این روش فقط برای , فرش های ماشینی کار برد دارد و هیچ موقع برای فرش های دستباف استفاده نکنید چرا که ممکن است رنگ نخ های آن با هم ترکیب شود .

منبع : دی فرش

مطلب پیشنهادی

قالی دستباف

قالی دستباف ایرانی و چالش ها و معضلات پیش روی آن در بازار فرش جهانی

قالی دستباف یکی از هنرهای ایرانی است که در عرصه ی بازار جهانی جایگاه ویژه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *