خانه / وبلاگ / چیدمان مبلمان منزل به بهترین شکل در دکوراسیون های شیک امروزی

چیدمان مبلمان منزل به بهترین شکل در دکوراسیون های شیک امروزی

مبل ها انواع و طرح های مختلفی دارند که در هر خانه , با سلیقه اعضای آن چیده و مورد استفاده قرار می گیرد . چیدمان مبلمان منزل باید طبق اصول و نوع سبک دکوراسیون خانه انجام شود توجه به رنگ پارچه , از اهمیت ویژه ای برخوردار است به طوری که رنگ آن باید هماهنگ با دیگر وسایل خانه انتخاب شود .

اگر این طراحی داخلی و چیدمان مبلمان منزل در مسیر درست قرار گیرد , خواهید دید چه دکوراسیون بی نظیری در منزلتان خلق خواهید کرد . چیدمان اتاق ها , باید با اعتماد به نفس و بدون استرس انجام گیرد . در ابتدا تعداد مبلمان , فرش و وسایلی که قرار است در دکوراسیون خانه قرار دهیم مشخص نمایید .

تصاویری از چیدمان مبلمان منزل

چیدمان مبلمان منزل 1

چیدمان مبلمان منزل 2

چیدمان مبلمان منزل 3

چیدمان مبلمان منزل 4

سپس نقطه کانونی اتاق را مشخص کنید , این نقطه کانونی می تواند شومینه , میز تلویزیون , بوفه و یا یک پنجره رو به بیرون باشد . وقتی نقطه کانونی مشخص شد , می توانید بر اساس آن مبل ها را بچینید . اگر شما تلویزیون را نقطه کانونی خود کرده اید , باید فاصله مبلمان از صفحه تلویزیون سه برابر باشد .

در نظر داشته باشید همیشه وسایل بزرگ مثل , مبل های سه نفره و یا تخت در اتاق خواب باید روبروی نقطه کانونی قرار گیرد . مبل های تک نفره و صندلی ها نباید بیشتر از ۲٫۵ متر از هم فاصله داشته باشند تا گفتگو بین افراد راحتر باشد .

اگر دوست دارید فضایی رسمی بر خانه حاکم باشد , مبلمان را به صورت تقارن بچینید و برعکس چیدمان نا متقارن فضای خانه را دوستانه و غیر رسمی می کند . مسیر های ورودی و راهروها , نباید شلوغ و پر از وسیله باشد چرا که جلوه زیبایی هنگام ورود به منزل برای مهمانان ندارد .

از تجمع وسایل در وسط اتاق خودداری کنید زیرا , این وسایل فضا را به دو قسمت کوچک و شلوغ تبدیل می کند . اگر شما بتوانید وسایل را به طور مرتب , دور تا دور اتاق بچنید یک اتاق نشمن بزرگ برای خود طراحی نموده اید .

برای جذاب کردن چیدمان , از مبل هایی با سایز های مختلف استفاده نمایید میز جلو مبلی را طوری قرار دهید که از همه مبل ها قابل دسترسی باشد . شما می توانید در کنار این میز , عسلی های کوچک نیز بگذارید تا چیدمان شما را تکمیل نماید .

منبع : دی فرش

مطلب پیشنهادی

قالی دستباف

قالی دستباف ایرانی و چالش ها و معضلات پیش روی آن در بازار فرش جهانی

قالی دستباف یکی از هنرهای ایرانی است که در عرصه ی بازار جهانی جایگاه ویژه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *